X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
آشنایی با مراکز آموزشی : دانشگاه پیام نور تبریز - معرفی مشاغل آذربایجان

برای معرفی شغل شما اطلاعات خود را در تماس با ما ارسال نمایید تا در سایت اضافه گردد

معرفی مشاغل آذربایجان

استان های ناحیه شمال غربی ایران (آذربایجان)

آشنایی با مراکز آموزشی : دانشگاه پیام نور تبریز


آشنایی با مراکز آموزشی : دانشگاه پیام نور تبریز

دانشگاه پیام نور تبریز
تبریز- خیابان مشروطه- سه راهی شهید بهشتی
04135412117
http://pnutabriz.ir   آشنایی کلی با دانشگاه پیام نور

   
   
دانشگاه پیام نور تا آخر سال 65 با عنوان دانشگاه علامه طباطبایی وابسته به دانشگاه علامه طباطبایی تهران واقع در خیابان کریم خان فعالیت می کرد.
  
از اوایل سال 66 از دانشگاه علامه طباطبایی جدا شد وتحت عنوان دانشگاه پیام نور که همان سازمان مرکزی کنونی است به فعالیت خود ادامه داد.مدیریت وقت در سال 66 آقای دکتر اکبر فریار از اعضای هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی بودند.در سال 68 جمشید فراذین مسئولیت سرپرستی مرکز تبریز را عهده دار شدند.
پس از ایشان در سال 70 مسئولیت سرپرستی مرکز تبریز به عهده مرحوم زنده یاد علی تیزفهم بود که ایشان در حین انجام وظیفه در راه اسلام آباد غرب در حالی که مسئولیت نظارت امتحانات منطقه غرب را برعهده داشتند به رحمت حق پیوستند.

در سال 72 مسئولیت مرکز با پیشنهاد مرحوم تیزفهم به دکتر مهدی صحت خواه که در آن زمان مربی تمام وقت رشته ریاضی بودند سپرده شد.
در سال 75 ریاست عالیه دانشگاه دکتر حسن صادقی شجاع مسئولیت مرکز تبریز را به دکتر تقی زاده دانشیار رشته شیمی دانشگاه تبریز واگذار نمود
در سال 78 مهندس محمدعلی بانان خجسته مربی تمام وقت رشته ساخت وتولید دانشگاه تبریز مسئولیت اداره مرکز تبریز را برعهده گرفت.
درسال 84 رسالت مدیریت مرکز به آقای دکتر بخشعلی معصومی مربی تمام وقت رشته شیمی مرکز خوی واگذار گردید وبعد از آن محمد تقی علوی عضو محترم هیئت علمی دانشگاه تبریز مسئولیت اداره مرکز تبریز را برعهده گرفت.
در سال  90  دکتر بهزاد حاج علیلو  دانشیار رشته زمین شناسی عهده دار این مسئولیت بودند و بعد ایشان  دکتر علی عبادیان استاد تمام وقت رشته ریاضی  به فعالیت خود تا سال 92 ادامه دادند .هم اکنون دکتر مجید واحدی سرپرست دانشگاه پیام نوراستان آذر بایجان شرقی هستند که در این مدت، مدتی دکتر مجتبی عباسیان و مدتی نیز دکتر فخری به عنوان سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز تبریز فعالیت می کردند .از آذرماه 93 دکتر بهزاد حاج علیلو عهده دار این سمت می باشند .

درحال حاضر (سال 93) دانشگاه پیام نور 33 نفر عضو هیئت علمی وبه تعداد 80 نفر کارمند که از این تعداد 74 نفر به صورت رسمی –پیمانی وقراردادی وبقیه به صورت نیروهای شرکتی می باشند.دانشگاه پیام نور تبریز تقریبا دارای 15000 دانشجو می باشد وتعداد اساتید 300 نفر می باشد.


نظام آموزشی


نظام آموزشی دانشگاه پیام نور، نظامی مبتنی بر دانشجو، محتوی و آزمون هماهنگ و متحد در سراسر کشور است. دانشجویان براساس منابع اعلام شده برای هر درس در هر رشته پس از مطالعه فردی و رفع اشکال گروهی توسط اساتید محترم ضمن بهره‌مندی از رسانه‌های کمک آموزشی در آزمونی هماهنگ در کلیه مراکز دانشگاه پیام نور شرکت کرده و یافته‌های علمی خود را مورد سنجش قرار می‌دهند.

1. پذیرش از طریق آزمون سراسری

آموزش دانشجویانی که از طریق آزمون سراسری وارد دانشگاه می‌شوند مبتنی بر رسانه‌های مختلفی می‌باشد که مهتمرین آن‌ها کتاب‌های خودآموز است. این دانشجویان می‌توانند در هر نیم‌سال به صورت اختیاری از کلاس‌های حضوری نیز استفاده نمایند. دوره تحصیلی این دسته از دانشجویان وابسته به پیشرفت و میزان یادگیری ایشان حداکثر 20 نیم‌سال است. هر سال تحصیلی در ایران شامل دو نیم‌سال (پاییز و بهار) به مدت 18 هفته است (16 تا 17 جلسه به آموزش و دو جلسه هم به برگزاری آزمون اختصاص دارد). روش آموزش در دانشگاه پیام نور واحدی ترمی است که ساعت رفع اشکال متناسب با منبع درسی و رشته علمی تعیین می‌شود.

2. پذیرش از طریق دوره های فراگیر

در سال 1372 دانشگاه پیام نور برای اولین بار از طریق برگزاری دوره‌‌های فراگیر برای مقطع تحصیلی کارشناسی دانشجو پذیرفته است. اما در حال حاضر این دوره را برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد نیز برگزار می‌کند. این دوره‌ها انعطاف پذیرترین دوره‌هایی هستند که تا کنون در کشور ارائه شده‌اند. متقاضیان شرکت در دوره‌های فراگیر کارشناسی باید دارای مدرک دیپلم نظام قدیم و یا پیش دانشگاهی نظام جدید باشند. علاوه بر این متقاضیان شرکت در دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد باید دانشجوی سال آخر کارشناسی و یا دارای مدرک تحصیلی کارشناسی باشند. متقضیان بهره‌مندی از دوره‌های مزبور در آزمون پایان نیم‌سال اول به عنوان دانشپذیر شرکت کرده و در صورت موفقیت و قرار گرفتن در ظرفیت پذیرش اعلام شده به عنوان دانشجوی دانشگاه

پیام نور‌ شناخته می‌شوند. دانشجویان دانشگاه در هر دوشیوه پذیرش فراگیر و آزمون سراسری شهریه یکسانی را متناسب با دوره تحصیلی خود پرداخت می‌کنند.

3. پذیرش به صورت نیمه حضوری

این دسته از دانشجویان ضمن استفاده از کلاس‌های رفع اشکال می‌توانند با بهره‌گیری از اینترنت برخی از واحدهای درسی خود را به صورت مجازی (الکترونیکی) بگذرانند.

 4. پذیرش به صورت الکترونیکی

در راستای تحقق اهداف آموزش باز و از دور، در سال 1385 دوره‌های الکترونیکی راه‌اندازی شدند. یکی از شاخصه‌های ویژه این دوره‌ها دسترسی تمامی فراگیران در هر زمان و همه جا به آموزش عالی از طریق اینترنت است. یادگیری مجازی یک روش آموزشی آکادمیک است و با الگوبرداری از تجارب مدرن جهانی آموزش از دور و به‌کارگیری تجهیزات چندرسانه‌ای سازمان‌دهی شده است. در این شیوه آموزشی، آموزش کاملا به صورت شبکه‌ای ارائه می‌گردد. در حال حاضر، دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد 93 رشته را به صورت الکترونیکی در 115 مرکز خود راه‌اندازی نموده و 9561 دانشجو در این دوره‌ها نام‌نویسی نموده‌اند.

تاریخ ارسال: شنبه 16 تیر 1397 ساعت 13:43 | نویسنده: ali | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.